Hotel Seidorf
Sosnówka
Organizujesz konferencje w Sudetach? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w Sudetach.
Sosnówka
Świeradów-Zdrój
Szklarska Poręba
Szklarska Poręba
Ten położony na południowym zachodzie Polski łańcuch górski, to raj dla turystów, dlatego nie brakuje w nim obiektów idealnych również na wyjazdy integracyjne. Hotele i pensjonaty, obok rozrywek oferują też nowoczesne sale konferencyjne na wysokim poziomie. Sudety to region uwielbiany nie tylko przez amatorów zimowego szaleństwa, ale również przez miłośników pieszych wycieczek.
Gęsta sieć szlaków turystycznych tworzy znakomite warunki do uprawiania turystyki pieszej. Miłośnicy rowerów także nie mogą narzekać – od kilku lat w regionie systematycznie przybywa dobrze oznakowanych ścieżek rowerowych, o różnym stopniu trudności.
Baza turystyczna w Sudetach została znacznie zdewastowana po roku 1945, jednak ze względu na korzystne walory przyrodnicze, kulturalne i historyczne - jest ponownie rozwijana. Trzy główne regiony Sudetów to Karkonosze, ziemia kłodzka, Wysoki Jesionik. To w nich koncentruje się większość bazy noclegowej, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe. W tej części jest też najbardziej rozwinięta sieć szlaków turystycznych. Jedną z dużych atrakcji turystycznych są sztolnie kompleksu Riese. Najwyższym szczytem Sudetów jest Śnieżka o wysokości 1602 m n.p.m. Największe miasta regionu to Karpacz i Szklarska Poręba.
W Sudetach znajduje się także duża liczba chętnie odwiedzanych twierdz, zamków i pałaców, na przykład Twierdza Srebrnogórska, Twierdza Kłodzko, Książ, Zamek Chojnik, Zamek Bolczów, Zamek Niesytno, Zamek w Bolkowie i wiele innych. To też region słynący z miejscowości sanatoryjno-uzdrowiskowych, jak choćby Duszniki-Zdrój, Polanica-Zdrój czy Świeradów-Zdrój.
Rozwijająca się baza turystyczna i łatwy dojazd sprawiają, że Sudety odwiedza coraz więcej gości. Świetną bazą wypadową w pasmo Sudetów jest Wrocław (wiele ułatwia istnienie portu lotniczego Wrocław) lub Jelenia Góra. W mieście swój początek bierze słynna Kolej Izerska, którą możemy dojechać do Szklarskiej Poręby i dalej, do czeskiego Harrachova. Pomiędzy Szklarską Porębą a Jelenią Górą kursują pociągi Kolei Dolnośląskich. Odcinek ze Szklarskiej Poręby do Harrachova obsługują Przewozy Regionalne. Do Szklarskiej Poręby możemy także dojechać ze spółką PKP Intercity. Jeżeli wybierzemy się w podróż samochodem, będziemy musieli liczyć się z koniecznością korzystania jedynie z dróg krajowych – DK34 i 35 oraz krajowej „piątki”. Na miejscu kursują też autobusy, w większości należące do małych, lokalnych przewoźników.
Obiekty konferencyjne w tym regionie są zdecydowanie mniejsze niż te w największych polskich miastach, jednak z powodzeniem można zorganizować całkiem pokaźny event. Największym obiektem jest Hotel Ariston położony jest w Miłkowie koło Karpacza, z widokiem na przepiękną panoramę Karkonoszy i majestatyczną Śnieżkę. To idealne miejsce zarówno na rodzinny wypoczynek z dziećmi, jak i na organizację konferencji, szkoleń, wyjazdów integracyjnych i różnego rodzaju prestiżowych spotkań biznesowych wraz z zakwaterowaniem. Obiekt dysponuje 2 salami wielofunkcyjnymi z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym przeznaczonymi dla 20-250 osób kinowo.
Centrum Biznesu i Innowacji zlokalizowane w Nowej Rudzie-Słupcu, znajduje się na terenie Noworudzkiego Parku Przemysłowego. Do dyspozycji gości oddano nowoczesne, w pełni klimatyzowane sale konferencyjne: salę główną (maks. 50 osób) oraz 2 sale pomocnicze (14 i 60 osób).
Przepiękne krajobrazy, magia uzdrowiska Lądek-Zdrój, bogactwo atrakcji turystycznych oraz komfortowe wnętrza czekają na gości Centrum Konferencyjnego Kalina. Znajduje się w nim sala konferencyjna na 60 osób (sala z połączenia dwóch mniejszych) i bankietowa na prawie 50.
Czterogwiazdkowy hotel Kudowa oferuje miejsca konferencyjne i miejsca relaksu. Mikroklimat regionu, cisza i urzekające krajobrazy odświeżają przepracowane umysły a nowocześnie wyposażone, klimatyzowane sale konferencyjno bankietowe tworzą idealne środowisko kreatywnej pracy. Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie oferuje gościom 6 autonomicznych sal konferencyjnych z możliwością organizacji eventu dla grup od 20 do 150 osób. Położony jest na wysokości 700 m n.p.m. u stóp Szrenicy, najwyższego szczytu zachodniej części Karkonoszy. Malownicza okolica określana mianem Zimowej Stolicy Dolnego Śląska jest prawdziwym rajem dla pasjonatów białego szaleństwa oraz miłośników wędrówek górskich.
Bankiet dla 200 osób można zorganizować w Zamku Książ w Wałbrzychu. Ten kompleks to trzeci co do wielkości zamek w Polsce (po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu). Jego niewielka część, w tym znajdujący się w części centralnej zamek piastowski, jest udostępniona zwiedzającym. Jednak wraz z modernizacją III piętra oraz powstaniem Centrum Kongresowo-Kulturalnego, dawna rezydencja Hochbergów oferuje organizację konferencji z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w scenerii nasyconej historycznymi dziejami.
Równie elegancko prezentuje się Hotel Zamek na Skale w Lądku-Zdroju. Usytuowany w samym sercu Kotliny Kłodzkiej obiekt oddaje do dyspozycji organizatorów konferencji 5 sal konferencyjnych mogących pomieścić w układzie teatralnym od 30 do 180 osób. Połączenie funkcjonalności sal oraz zabytkowego dziedzińca pozwala na organizację imprez bankietowych do 400 osób, zaś w otaczającym Zamek 13-hektarowym parku można organizować imprezy plenerowe z udziałem nawet 2000 osób.
Niecały kilometr od centrum Karpacza znajduje się Pałac Margot. Ten odrestaurowany w 2009 roku budynek z przełomu XIX i XX wieku oferuje salę balową na 100 osób w ustawieniu bankietowym, a także 72 miejsca noclegowe w 35 pokojach. Trzygwiazdkowy Hotel Castle w Bystrzycy Kłodzkiej oferuje 13 komfortowo urządzonych pokoi, stylową i gustownie urządzoną Restaurację Królewską oraz 2 profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne, będące w stanie zmieścić 50 osób.
Kolejnym ciekawym obiektem jest Pałac Dębowy w Karpnikach. To dziewiętnastowieczna rezydencja, zaszyta wśród zieleni 12-hektarowego parku, położona w samym sercu Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Obiekt jest starannie odrestaurowany i stanowi oazę dla osób poszukujących ciszy, spokoju oraz odrobiny luksusu. Idealne miejsce na bankiet do 60 osób.
Hotel Spa Dr Irena Eris w Polanicy-Zdroju to miejsce dobrze przygotowane na firmowy wyjazd. Na zaplecze konferencyjno-bankietowe hotelu składają się dwie sale o powierzchni 190 i 60 mkw., mogące pomieścić prawie 200 osób. W obiekcie można odpocząć relaksując się na basenie, w siłowni lub skorzystać z profesjonalnej oferty spa i wellness.
Na relaks mogą też liczyć uczestnicy eventu w Hotelu & Medi-Spa Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju. Do dyspozycji gości pozostają Nowoczesne Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji (Medi-SPA), Strefa Wellness oraz Foot & Nail SPA. W dwóch dostępnych w obiekcie salach konferencyjnych zmieści się ponad 150 osób. Wzrok wszystkich odwiedzających hotel przyciąga również znajdujące się w nim akwarium morskie na 5500 litrów wody.
W Polanicy-Zdroju na organizatorów konferencji czeka Hotel Europa Bio Medical Center. Oferuje gościom salę do 35 uczestników. Usytuowany jest w zacisznym miejscu w samym sercu Polanicy-Zdrój przy słynnym na całą Polskę Deptaku Spacerowym, dwa kroki od Parku Zdrojowego i Zakładu Przyrodoleczniczego. Otoczony jest licznymi kawiarenkami, restauracjami oraz obiektami kulturowymi.
Miejscem niewątpliwie wyjątkowym, które zachwyci wszystkich uczestników spotkania jest Góralski Dwór w Dusznikach-Zdroju. Piętrowy obiekt w góralskim stylu dysponuje salą na szkolenia dla 30 osób.
Na swoje otwarcie czeka Forest Ski Hotel & Resort w Szklarskiej Porębie. Będzie to kilkubryłowy, nowoczesny budynek rozłożony na powierzchni prawie 8 hektarów. W hotelu ma znajdować się zaplecze konferencyjne oraz ponad 1000 miejsc noclegowych.
Zdj. Wzgórza Rogówki, Sudety, Jacek Halicki, Wikimedia Commons