kujawsko-pomorskie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Homepage    /    Guides and collections    /    Sale konferencyjne w kujawsko-pomorskim

Sale konferencyjne w kujawsko-pomorskim

Organizujesz konferencje w kujawsko-pomorskim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w dolnośląskim.

read more…

Promoted venues with conference rooms

Check out our list of venues with conference rooms

Venues found: 262
Log in to continue

Teatr im. Wiliama Horzycy

  • 300
  • 330
Log in to continue

Dwór Artusa Toruń

  • 300
  • 260
Log in to continue

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

  • 500
  • 550
Log in to continue

Multikino Włocławek

  • 296
  • 325
Log in to continue

Żywe Muzeum Piernika

Log in to continue

Dom Jubileuszowy

  • 200
  • 220
Log in to continue

Centrum Kultury "Browar B"

  • 500
  • 550
Log in to continue

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

  • 242
  • 266
Log in to continue

Kino Helios Galeria Pomorska

  • 438
  • 481
Log in to continue

Kino Helios Grudziądz

  • 548
  • 602
Log in to continue

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

  • 700
  • 770
Log in to continue

Cinema City Toruń Czerwona Droga

  • 409
  • 449
Log in to continue

Cinema City Toruń Plaza

  • 301
  • 331
Log in to continue

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku

  • 300
  • 330
Log in to continue

Stara Synagoga w Bydgoszczy

  • 100
Log in to continue

UMK - Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

  • 244
  • 200

Organizacja konferencji w województwie kujawsko-pomorskim

Województwo kujawsko-pomorskie leży w północno-centralnej części kraju. Najważniejsze miasta tego obszaru to Bydgoszcz, która jest stolicą województwa, Toruń oraz Włocławek. Dwa pierwsze miasta stanowią ważne ośrodki kulturalno-edukacyjne oraz miejsca liczące się na eventowej mapie Polski. Ze względu na obecność obiektów z dużymi salami konferencyjnymi, odbywa się tu imponująca liczba wydarzeń filmowych i muzycznych.

Są to m.in. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage w Bydgoszczy, Międzynarodowy konkurs pianistyczny im. Ignacego Paderewskiego czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest w Toruniu.

Miłośnicy przyrody, podobnie jak wielbiciele sztuki, nie będą zawiedzeni wizytą w kujawsko-pomorskim. Na terenie województwa znajduje się aż osiem parków narodowych, w tym przepiękny obszar Borów Tucholskich. Kilkusetletnie sosnowe lasy, 40 jezior o powierzchni większej niż 1 km kw., liczne rzeki, w tym Wda i Brda – czynią ten region prawdziwym przyrodniczym azylem.

Województwo kujawsko-pomorskie jest bardzo dobrze skomunikowane. Podróżujący samolotem wylądują na lotnisku Bydgoszcz-Szwederowo, które obsługuje kilka połączeń międzynarodowych i kilka czarterowych. Port lotniczy znajduje się w południowej części miasta przy drodze krajowej nr 25. Dla podróżujących autem zwiedzanie kujawsko-pomorskiego to czysta przyjemność. Województwo na pół przecina autostrada A1 biegnąca z gór aż do Gdańska, przez Toruń. Z kolei Bydgoszcz otoczona jest z kilku stron drogami krajowymi. W pozostałym obszarze kujawsko-pomorskiego siatka dróg wojewódzkich jest naprawdę bardzo gęsta. O tym, że do większości miast dojedziemy pociągiem nie trzeba chyba wspominać.

Największe eventy w województwie kujawsko-pomorskim

Wielotysięczne imprezy w kujawsko-pomorskim odbywają się w Toruniu i Bydgoszczy. Największym obiektem eventowym jest stadion Motoarena Toruń im. Mariana Rosego. Na płycie głównej zmieści się 6500 osób, a na widowni aż 15 tys. Ważnym obiektem jest Hala Widowiskowo-Sportowa w Toruniu przy ul. Bema. To obiekt wielofunkcyjny, nadający się zarówno na imprezy kulturalne, kongresy czy targi, jak i wydarzenia sportowe. Jednorazowo hala pomieści 7 tys. osób. Tej samej pojemności jest Hala Łuczniczka w Bydgoszczy – na widowni zmieści się 5 tys. osób, na parkiecie 2 tys.

Kongres można również zorganizować w prestiżowym obiekcie kulturalnym - do takich należą Opera Nova i Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy.

Sale konferencyjne w Toruniu

Toruń to piękne miasto z piękną historią. Urodził się tu Mikołaj Kopernik, a miasto mądrze wykorzystuje popularność słynnego Polaka. Stare i Nowe Miasto w Toruniu uznane jest oficjalnie za pomnik historii, a w 1997 roku wpisano je na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zabytkowe kamieniczki przy wąskich ulicach wysypanych kocimi łbami, kościoły, baszty, ruiny zamku, a w centrum pomnik Mikołaja Kopernika i jedna z największych atrakcji miasta – planetarium... tworzą niesamowity klimat.

W Toruniu jest na co patrzeć i jest co robić, dlatego to bardzo ważna i interesująca destynacja turystyczna i konferencyjna. Do najważniejszych obiektów konferencyjnych, poza wymienionymi wcześniej obiektami na wielotysięczne eventy, należą czterogwiazdkowy hotel Bulwar położony w samym sercu toruńskiej starówki. Z okien można podziwiać nie tylko gotyckie zabudowania wokół hotelu, ale również płynącą w dole Wisłę. Bulwar oferuje 6 sal konferencyjnych, w tym największą dla 150 osób. W Toruniu organizatorów konferencji ucieszy obecność hotelu Mercure. Sprawdzona jakość, pewna marka. Toruński Mercure dysponuje sześcioma salami, które pomieszczą od 25 do 180 osób. Wartym uwagi miejscem na konferencje jest czterogwiazdkowy hotel Copernicus przy Bulwarze Filadelfijskim. Sale hotelu Copernicus zajmują 800 mkw. W najobszerniejszych wersjach podziału tej przestrzeni są to dwie sale – Terra i Luna – które pomieszczą 500 i 300 osób. Jednak przestrzeń tą można podzielić na wiele mniejszych sal, tak by uzyskać pomieszczenia na konferencje i szkolenia od 58 do 250 osób.

Konferencje w Bydgoszczy

Bydgoszcz to stolica województwa, dlatego również może pochwalić się najlepszą ofertą konferencyjną w tym regionie. Ważnym i dużym obiektem eventowym w Bydgoszczy jest Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze. To nowoczesna hala targowo-wystawiennicza z częścią biurowo-konferencyjną o łącznej powierzchni użytkowej prawie 16,5 tys. mkw.

W Bydgoszczy funkcjonują dwie godne polecenia sieciówki – czterogwiazdkowy Mercure oraz trzygwiazdkowy Campanile. Ten pierwszy oferuje dwie sale konferencyjne dla 100 osób łącznie, znajduje się on w zabytkowej kamienicy niedaleko Opery Nova. Ten drugi zaś dysponuje dwiema salami konferencyjnymi w centrum miasta.

Wśród bydgoskich hoteli jest sporo czterogwiazdkowców, m.in. hotel Pod Orłem w XIX-wiecznej kamienicy na starówce oraz nowoczesny City Hotel Bydgoszcz, oferujący aż siedem sal konferencyjnych dla 800 osób łącznie. Aby się zregenerować lub organizować w Bydgoszczy naprawdę udany wyjazd integracyjny, warto wybrać się do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Runowie. To również czterogwiazdkowy obiekt, który oprócz zaplecza konferencyjnego, ma do zaoferowania luksusowe spa.

Obiekty na wystawny bankiet w kujawsko-pomorskim

Bankiety wymagają specjalnej atmosfery, eleganckiego wystroju i profesjonalnej obsługi. Wszystkie te czynniki zależą od miejsca, które wybierzemy. W województwie kujawsko-pomorskim, szukając miejsca na bankiet idealny, warto zawiesić oko na Pałacu Łazienki II w Ciechocinku. To zespół dwóch obiektów – pałacu objętego opieką konserwatorską i przyległego pensjonatu. Pałacowe wnętrza i dbałość o szczegóły podczas organizacji bankietów spełnią wymagania każdego. Obiekt oferuje siedem sal konferencyjnych, w tym Pałacową dla 300 gości przy wspólnym stole. Mieści się tu również stylowa restauracja, całość otoczona jest ogrodem z kilkusetletnimi drzewami. Prestiżowym miejscem na bankiet bez wątpienia jest Dwór Artusa w Toruniu. W jego murach od wielu lat kwitnie kulturalne i artystyczne życie miasta, a zabytkowe wnętrza nadają im dostojnego klimatu. Jeśli poszukujemy eleganckiej sali za miastem, godna uwagi jest sala Magnolia dla 200 osób pod Bydgoszczą. Panuje tu bardziej niezobowiązujący klimat, jednak jest nie mniej elegancko.

Kujawsko-pomorskie na wyjazdy integracyjne na łonie natury

Województwo kujawsko-pomorskie cieszy się powodzeniem wśród turystów nie bez powodu. Kujawy to jeziora i lasy, piękne dzikie tereny, które stanowią doskonałą alternatywę na wypad za miasto i prawdziwy wypoczynek. To tutaj leży Ciechocinek – jeden z najpopularniejszych kurortów uzdrowiskowych w kraju, który może pochwalić się największymi polskimi tężniami solankowymi. Takie okoliczności sprzyjają powstawaniu obiektów, które doskonale nadają się na relaks i integrację najwyższej jakości. Jednym z miejsc tego typu jest czterogwiazdkowy hotel Głęboczek Vine Resort & Spa. To jedyny polski resort, w którym pielęgnacja zmysłów i ciała oparta jest na winoterapii. Basen, rozbudowana oferta spa, zieleń dokoła i odległość od miasta gwarantują wypoczynek po szkoleniu i atrakcje podczas wyjazdu integracyjnego.

Innym obiektem z szeroką ofertą spa i dużym zapleczem konferencyjnym jest Hotel Villa Park Med & Spa w Ciechocinku. Znajdziemy tu sześć sal konferencyjnych, w tym największą dla 100 osób, basen, jacuzzi, sauny oraz strefę fitness.

A dla miłośników swojskiego klimatu polecamy najpiękniejszy dworek w okolicy – Dworek Wapionka. Znajduje się on między dwoma jeziorami, w sercu Parku Krajobrazowego na Pojezierzu Brodnickim. To trzygwiazdkowy kompleks, którego pokoje rozmieszczone są w Starym Dworku, Dworku pod Strzechą, Osadzie i Starym Młynie. Stylowe rustykalne wnętrza, restauracja serwująca pstrągi z własnej hodowli i otaczająca obiekt dzika przyroda - gwarantują efektywny wypoczynek.