Kujawy to region zajmujący około połowę terytorium województwa kujawsko-pomorskiego. Kojarzy się przede wszystkim z malowniczymi polami rzepaku, wypoczynkowym Ciechocinkiem, Szlakiem Piastowskim i turystyczną Kruszwicą. Na Kujawach znajduje się sporo obiektów oferujących sale konferencyjne. Głównie dzięki największym miastom w regionie – Bydgoszczy i sławnemu, zabytkowemu Toruniowi.
Wschodnią granicę Kujaw wyznacza Wisła, a zachodnią Noteć. Między tymi dwiema rzekami leży Jezioro Gopło, z którym wiążą się legendy o królu Popielu i Goplanie. To nad brzegiem Gopła znajduje się Kruszwica, w której możemy zwiedzić Mysią Wieżę oraz XIV-wieczny zamek – miejsca rozsławiane przez polskich twórców poezji romantycznej.
Na Kujawy dojedziemy autem – bardzo dobrze skomunikowana jest Bydgoszcz, oraz dolecimy samolotem – również do Bydgoszczy (jest tu międzynarodowe lotnisko). Obszar Kujaw jest również pokryty siecią połączeń kolejowych – bez problemu dotrzemy w ten sposób do Torunia i Włocławka. Ten niewielki region łączy w sobie walory wielkomiejskości z turystyką i wypoczynkiem najwyższej jakości.
Sale konferencyjne w Bydgoszczy i Toruniu
Bydgoszcz i Toruń to dwa największe ośrodki biznesowe i konferencyjne na terenie Kujaw. To miasta akademickie, skupiające środowiska naukowe, ludzi kultury i sztuki. Organizowane są w nich duże kongresy medyczne, imprezy kulturalne i targi.
Do przyjęcia wielotysięcznej publiczności w Bydgoszczy przygotowane są dwa obiekty – Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze oraz w Hala Łuczniczka. BCTW oferuje niemal 11 tys. mkw. powierzchni, na którą składa się osiem sal konferencyjnych, trzy sale wystawiennicze oraz strefa VIP. Największy event, jaki tu zorganizujemy, może liczyć prawie 10 tys. gości. Hala Łuczniczka to hala widowiskowo-sportowa, która na parkiecie pomieści 2 tys. osób, a na trybunach 5 tys. Toruń ma też swoją Halę Widowiskowo-Sportową, która może zgromadzić 7000 osób na trybunach i parkiecie.
Obiekty, które są w stanie obsłużyć duże konferencje w tym regionie to m.in. hotele Copernicus i Filmar w Toruniu, City Hotel w Bydgoszczy czy Hotel Amazonka w Ciechocinku. Eleganckie kongresy można też zorganizować w Filharmonii Pomorskiej lub Operze Nova w Bydgoszczy, w Centrum Kultury Browar B we Włocławku.
Wystawny bankiet w czterogwiazdkowym standardzie dla 200 osób przygotują takie hotele, jak: Holiday Inn w Bydgoszczy, Hotel Głęboczek w Brzoziu i Hotel Młyn we Włocławku.
Szkolenie z integracją za miastem może przygotować Zespół Parkowo-Pałacowy w Runowie Krajeńskim. To jeden z najpiękniejszych zabytków lokalnej architektury renesansowej. Porządnie odrestaurowany, otoczony zadbany terenem zielonym oferuje cztery sale konferencyjne, w tym największą dla 120 osób w standardzie czterech gwiazdek.
Nie tylko kurort, ale i miejsce na konferencje – Ciechocinek
Ciechocinek, choć jest miejscowością typowo wypoczynkową i uzdrowiskową ze względu na największe w Polsce tężnie solankowe, zaskakuje wyborem miejsc z naprawdę imponującą ofertą konferencyjną. Pałac Łazienki II w Ciechocinku oferuje aż siedem sal, w tym największą dla 720 osób! To obiekt wyjątkowy także ze względu na swoją pałacową architekturę, malownicze otoczenie i bardzo elegancki wystrój. Idealne na bankiet!
Pozostałe dwa miejsca z dużą bazą konferencyjną to typowe hotele biznesowe. Austeria Conference & Spa to trzygwiazdkowiec oferujący osiem sal konferencyjnych, w tym największą dla 500 osób. Z kolei Amazonka Coference & Spa dysponuje siedmioma salami – największą dla 400 osób – również w trzygwiazdkowym standardzie. Pozostałe obiekty konferencyjne w Ciechocinku łączą w sobie funkcje biznesowe z turystycznymi i uzdrowiskowymi. Wśród nich są m.in. Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami, Hotel Uzdrowiskowy St. George czy hotel Villa Park Med & Spa.