Konferencje w górach sprawdzają się o każdej porze roku. A jeśli zorganizujecie je w obiekcie typu resort, do tego na stoku góry? Niezapomniane przeżycia gwarantowane! Dlatego sprawdziliśmy, jak przygotowany jest do organizacji spotkań i jakie atrakcje oferuje Czarny Potok Resort SPA w Krynicy-Zdroju.
Lokalizacja i dojazd: U szczytu Jaworzyny, w malowniczym Beskidzie Sądeckim
Hotel Czarny Potok Resort Spa znajduje się w Krynicy-Zdroju, jednym z najbardziej znanych polskich kurortów. Jest malowniczo położony wzdłuż górskiej rzeki Czarny Potok, w tej części Krynicy, która położona jest na zboczu najwyższego szczytu w Beskidzie Sądeckim – Jaworzyny. Od centrum kurortu dzieli go ok. 10 min. jazdy samochodem, Lokalizacja, przy jednym z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w kraju sprawia, że jest to miejsce atrakcyjne nie tylko dla turystów indywidualnych, ale i biznesowych. Dojazd do obiektu z centralnej Polski trwa od 6 godz., jeśli wybieracie podróż autem, do nawet 11-12 godz. pociągiem. Nieco krócej niż PKP, bo 8 godzin, jedzie się tu autokarem. Do Krynicy prowadzą głównie drogi krajowe i lokalne, co znacznie wydłuża czas podróży. Trochę łatwiej mają mieszkańcy południowej Polski, ale nawet z Krakowa lub Katowic dojazd zajmie ponad 3-4 godziny.
Wygląd: Góralski klimat w nowoczesnym wydaniu
Położenie obiektu wzdłuż stoku i drogi na szczyt Jaworzyny wymusiło charakterystyczny typ zabudowy – szereg 11 mniejszych, dwupiętrowych budynków przy strumyku przepływającym przez teren połączonych jest nadziemnymi korytarzami-łącznikami. Architektura to nowoczesna wariacja na temat góralszczyzny – elewacja z drewna i kamienia, wielospadowe dachy ze zdobionymi drewnem mansardami – wszystko to nawiązuje do natury i ciekawie wpisuje się w górski krajobraz. Mimo że hotel jest duży, goście mieszkają w małych budynkach, co daje poczucie intymności.
Sale konferencyjne: 9 sal konferencyjnych, wygodny rozkład
Centrum konferencyjne hotelu zlokalizowane jest w budynku A, na dwóch kondygnacjach – parterze i 1. piętrze. Intuicyjność komunikacji między salami na dwóch poziomach jest dobrze zachowana, sale na pietrze znajdują się bowiem tuż nad tymi na parterze. To skrzydło użytkowe hotelu, z częściami wspólnymi, recepcją, barem i restauracjami. Dzięki takiemu rozlokowaniu, goście biznesowi mają komfort zarówno pracy, jak i odpoczynku, a klienci biznesowi i indywidualni nie przeszkadzają sobie nawzajem. Do sal na parterze przechodzi się obok lobby, po prawej stronie od wejścia głównego.
Na parterze mieszczą się 4 sale Nubis – o powierzchni niespełna 70 mkw. każda. Pomieszczą ok. 50 osób w ustawieniu kinowym. Można je też połączyć w jedną przestrzeń dla 250 osób kinowo. Sale te są niewysokie, zaledwie 2,45 m i niezbyt widne, również ze względu na kolorystykę wystroju (w odcieniach brązu i czerni). W aranżacji pomieszczeń na konferencję należy uwzględnić, że są tu również filary. Na pierwszym piętrze rozlokowanych jest 5 sal. Krokus (103 mkw.) i Fiołek (138 mkw.) znajdują się nad salami Nubis. Można je połączyć tworząc Salę Kwiatową dla 280 osób w ustawieniu kinowym. Kolejne 3 mieszczą się po drugiej stronie holu – Wiedeń, Chocim i Komarno mają niespełna 50 mkw. każda i także można je połączyć w jedną, Jan III Sobieski – dla 200 osób kinowo.
Sale na piętrze są wyższe (3 m) i bardziej widne. Na wyposażenie wszystkich pomieszczeń konferencyjnych składają się: opuszczane ekrany, odtwarzacze Blu Ray-DVD, projektory multimedialne, mikrofony bezprzewodowe i komputery do sterowania bezprzewodowego. Sprzęt nie jest najnowszy, a w salach widać już ślady użytkowania.
Pokoje: Piękne widoki, komfort, praca i wypoczynek bez zakłóceń
Pokoje w pełni odpowiadają swojemu standardowi, są przestronne, urządzone elegancko i nowocześnie, w odcieniach beżów i brązów, z kolorowymi akcentami. W każdym jest komfortowe miejsce do pracy – biurko z dostępem do Internetu. Rozlokowano je w 10 budynkach (B-L), z których większość połączona jest łącznikami – 147 pokoi znajduje się w budynkach z łącznikami, a 57 – w częściach bez łączników. Oddzielenie części mieszkalnej od konferencyjnej i gastronomicznej gwarantuje niezakłócony wypoczynek i pracę.
Miejsca noclegowe podzielone są następująco: 5 pokoi pojedynczych, 55 pokoi typu queen dla 110 do 165 osób (z dostawkami), 133 pokoje twin dla 266 osób. Ponadto hotel oferuje 40 apartamentów junior (2 pomieszczenia: sypialnia i salon, od 2 do 4 osób), mieszczących od 80 do 160 osób oraz 2 apartamenty (3 pomieszczenia: 2 sypialnie i salon, od 2 do 6 osób). Łącznie w hotelu może nocować jednocześnie od 360 do 465 osób w osobnych łóżkach.
Restauracje i bary: Kuchnia regionalna i nowoczesna w kilku restauracjach
Przy recepcji znajduje się obszerne lobby z widnym patio i barem. Krynicki Czarny Potok to jeden z nielicznych hoteli w Polsce, w którym lobby jest tak obszerne i wygodne. Idealnie sprawdzi się nie tylko podczas oczekiwania na gości, ale jest dobrym miejscem na nieformalne spotkania. Ponadto, w godzinach przedpołudniowych i wieczornych rozbrzmiewa tu relaksująca muzyka kameralna na żywo.
Na zaplecze gastronomiczne obiektu składają się 3 restauracje – 2 bufetowe i 1 z menu a la carte. Restauracje Chopin (na 300 osób, bufetowa) i dwupoziomowa Jan Kiepura (78 miejsc, a la carte) mieszczą się na 1 piętrze w budynku A. Restauracja Regionalna mieści się w budynku F (mniej więcej na środku hotelu). Połączona jest z salą bilardową i ma bezpośrednie wyjście na taras. Serwowane są w niej dania kuchni góralskiej.
Na tyłach obiektu znajduje się miejsce na ognisko i drewniana karczma dla 300 osób z drewnianymi stołami i ławami. Można tu zorganizować wieczorne biesiady przy naturalnym palenisku – upiec własnoręcznie kiełbaski, potańczyć przy dźwiękach kapeli góralskiej lub dyskotekowych rytmach. Na relaks przy kawie lub drinku sprawdzi się JW Club albo Klub Muzyczny Nikifor z wygodnymi kanapami i fotelami, w którym organizowane są w godzinach wieczornych imprezy muzyczne i dyskoteki.
Atrakcje i usługi: Relaks w SPA, spacery po górach, biesiady w karczmie
Goście indywidualni i konferencyjni mogą wypocząć i zregenerować siły w części rekreacyjnej obiektu. Centrum SPA i Wellness to 11 gabinetów odnowy biologicznej, sauny, jacuzzi, wanna solankowa i, co najważniejsze, basen rekreacyjny ze strefą wypoczynkową i wygodnymi leżakami. Wieczorne imprezy dla grup można zorganizować w klubie Nikifor, JW Clubie lub w karczmie góralskiej. Czarny Potok jest także przyjazny dzieciom – mają one swoją salę zabaw i brodzik przy basenie. Obiekt dysponuje parkingiem dla gości ze 150 miejscami postojowymi.
Co go wyróżnia obiekt konferencyjny:
Czarny Potok w Krynicy-Zdroju to chyba jedyny w Polsce obiekt, którego ofertę można porównać do "all inclusive". Goście mają zapewnione liczne atrakcje w hotelu i poza nim, mogą skosztować różnych rodzajów kuchni, od regionalnej, po nowoczesną. Hotel jest genialnie położony – z jednej strony w kurorcie, ale już lekko na uboczu. W otoczeniu gór, przy strumyku i w odległości pieszego spaceru od kolejki linowej na Jaworzynę – stwarza świetne warunku do wypoczynku i sportowej integracji. Warto wyróżnić bardzo dobrze przemyślane rozlokowanie powierzchni dla gości indywidualnych, grup konferencyjnych i turysty biznesowego, które zapewnia wszystkim odpowiedni poziom komfortu. Jedynym minusem jest czas dojazdu – do Krynicy można się dostać komunikacją publiczną, ale podróż trwa bardzo długo i nie należy do komfortowych. Wybierając zaś samochód trzeba się liczyć z długą drogą krętymi drogami lokalnymi, często nie najlepszej jakości.
Opinia serwisu konferencje.pl: Zdecydowane polecamy hotel Czarny Potok Resort i Spa wszystkim organizatorom spotkań na konferencje w górach. Pełen komfort dla organizatora i uczestnika konferencji gwarantowany. Mnóstwo atrakcji w samym hotelu i w okolicach, a także wiele możliwości organizacji czasu wolnego między obradami. Bardzo przystępne ceny. Gościnna, miła i profesjonalna obsługa oraz smaczne i bogate posiłki. Obiekt nosi już niestety ślady zużycia, ale dla nas to wyłącznie oznaka tego, że jest bardzo popularny, świetnie przygotowany i goście chętnie go odwiedzają, co świadczy o wysokiej jakości oferowanych usług.