Czy loftowa przestrzeń musi narzucać spotkaniu surowy, minimalistyczny styl? Niekoniecznie. Kwadrat Praski - nowo otwarty obiekt eventowy na warszawskiej Pradze - pokazuje, że poprzemysłowa przestrzeń może stanowić idealne tło dla wydarzeń o różnym charakterze. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.
Gości eventów coraz trudniej jest zaskoczyć oryginalną aranżacją wydarzenia. Nie zmniejsza się jednak głód wrażeń, potrzeba poznania czegoś nowego i odwiedzenia nieoczywistej lokalizacji. Na eventowej mapie stolicy, do tej pory wypełnianej głównie przez nowoczesne hotele i eleganckie restauracje, coraz częściej dostrzec można oryginalne obiekty przygotowane do spotkań. Takim miejscem jest Kwadrat Praski, który latem zainaugurował swoją działalność. Jeśli w duszy grają Ci loftowe klimaty, tu znajdziesz idealne miejsce na swój event.
Kwadrat Praski - Hala nr 9
Na eventy nie tylko Śródmieście. Zaplanuj wydarzenie na Pradze-Północ
Jeśli obawiasz się odległości Pragi-Północ od centrum miasta, uspakajamy - dojazd na ulicę Szwedzką, gdzie mieści się Kwadrat Praski, nie zajmie dużo czasu. Obok obiektu znajduje się przystanek kolejowy Warszawa Targówek, a stacja Warszawa Wileńska oddalona jest od Szwedzkiej o 1,5 km. Ze Śródmieścia najwygodniej jest dotrzeć tu drugą linią metra, której stacja położona jest tylko 300 m od obiektu. Na terenie kompleksu skorzystać można z przestronnego parkingu na około 200 aut.
Kwadrat Praski - Hala nr 17
Postindustrialny klimat w dawnej stalowni
Spacer od strony stacji metra pokazuje, jak bardzo w ostatnich latach zmieniła się Praga-Północ. Stare kamienice stopniowo zastępują apartamentowce. Kwadrat Praski znajduje się pomiędzy tym dwoma krajobrazami - z jednej jego strony rozbudowują się nowoczesne osiedla mieszkaniowe, z drugiej zaś nowe życie przywraca się obiektom poprzemysłowym.
Przykładem zachodzących zmian jest właśnie Stalownia Praska, której historia sięga 2. połowy XIX w. i w której produkowane były początkowo szyny kolejowe Królestwa Polskiego. Przez lata zmieniała funkcje oraz zarządców, aby w XXI w. stać się siedzibą obiektów eventowych. W halach 9 oraz 17 mieści się najnowszy z nich - Kwadrat Praski, który powstał jako miejsce na konferencje, szkolenia, bankiety, wydarzenia firmowe czy sesje zdjęciowe. Zajrzyjmy zatem do środka.
Kwadrat Praski (Studio 140)
Duże studia gotowe na eventy
Na ofertę Kwadratu Praskiego składają się 3 studia. Dwa mniejsze usytuowane są w hali 9 - długim, parterowym budynku z czerwonej cegły, dzielonym przez kilku najemców, m.in. Kulturę Wysoką lub Pragę Centrum.
Kwadrat Praski w hali nr 9 zajmuje 300 m kw. Dwie sale (140 m kw. i 160 m kw.) są ze sobą połączone przejściem, dzięki czemu w budynku można zaplanować event dla ponad 200 osób. Studio 160 w ustawieniu teatralnym pomieści 160 osób, zaś Studio 140 - 100 uczestników konferencji. W budynku znajduje się też zaplecze kuchenne, a mniejsza sala wyposażona została w kameralną antresolę, na której można przygotować strefę chillout.
Warto odnotować, że jest to wysoka przestrzeń, której niezaprzeczalną ozdobą są wielkie, industrialne okna ze szprosami, wpuszczające do pomieszczenia dużo światła. Zarówno podłoga, jak i strop oraz elementy instalacji pozostały odsłonięte, co podkreśla poprzemysłowy charakter obu studiów.
Kwadrat Praski (Studio 160)
Naprzeciwko hali 9 usytuowana jest druga z hal, nr 17. Budynek Studia 200 rozpoznacie bez trudu - jedną z jego ścian zdobi mural projektu młodzieży uczestniczącej w Akademii Młodego Varsavianisty. Zaintrygowani przykładem street artu zaglądamy do środka hali, aby sprawdzić, czy wnętrze jest równie inspirujące jak mural. Do Studia 200 prowadzą drzwi, które umożliwią wprowadzenie do środka sprzętu oświetleniowego, nagłośnienia oraz większych elementów scenografii.
Kwadrat Praski (Studio 200)
Czeka na nas duża (200 m kw.) i naprawdę wysoka (8 m!) przestrzeń z wyjściem do dużego ogródka, który zostanie udostępniony gościom już w przyszłym roku. Podobnie jak we wcześniejszych salach, i tu wnętrze jest minimalistyczne, ściany z czerwonej cegły, a na podłodze - kafle - pozostałość z przemysłowego życia hali. Studio 200 jest dobrze doświetlone dzięki ogromnym oknom. Również i tu przygotowano antresolę jako dodatkową przestrzeń dla gości eventu.
W Studiu 200 przygotujemy szkolenia czy konferencję dla około 100 osób w ustawieniu teatralnym bądź koktajl dla 200 gości. Do dyspozycji organizatorów oddano sprzęt audiowizualny, mobilny projektor HD oraz mikrofony.
Catering potrzebny od zaraz? Zespół Kwadratu Praskiego współpracuje z sąsiednimi obiektami i pomoże w doborze najlepszej oferty gastronomicznej na event. Obiekt się rozwija dalej - w planach na 2023 r. jest oddanie do użytku dużego ogródka przy Studiu 160, co dodatkowo powiększy dostępną przestrzeń eventową.
W Kwadracie Praskim odkryj w sobie Picassa
Kwadrat Praski znakomicie prezentuje się podczas sesji fotograficznych. Chętnie jest więc wybierany na miejsce produkcji filmowych. Za sprawą umiejętnie dobranych dekoracji, kwiatów i oświetlenia każde ze studiów bez problemu przemienić można w elegancką salę bankietową.
Można także zaprosić swoich gości na specjalne wydarzenie w Kwadracie Praskim, jakim jest malowanie przy winie, podczas którego pod opieką artysty-malarza przygotować można własne dzieło sztuki. Degustacja wina, smaczne przekąski i doskonała atmosfera - zagwarantowane. Wszelkie własne pomysły na event również mile widziane - zespół Kwadratu Praskiego lubi nowe wyzwania.
Co wyróżnia obiekt konferencyjny?
Kwadrat Praski jest niewątpliwie obiektem oryginalnym - począwszy od historii powstania, przez coraz popularniejszą wśród meeting plannerów lokalizację, a na unikalnych wnętrzach skończywszy. Trzy studia mają łączną powierzchnię 500 m kw., co pozwoli na zorganizowanie naprawdę dużego wydarzenia. W trakcie odnawiania obiektu zadbano o zachowanie oryginalnych elementów, co przyciągnie wzrok zwolenników postindustrialnych lokalizacji.
Opinia platformy Konferencje.pl
Ciekawa propozycja po prawej stronie Wisły. Dobre skomunikowanie z centrum miasta, wysokie wnętrza utrzymane w postindustrialnym klimacie - to nie jedyne zalety Kwadratu Praskiego. Możliwość podziału dostępnej przestrzeni na strefy o różnych funkcjach oraz otwartość zespołu Kwadratu Praskiego w obliczu nowych pomysłów na eventy - są zaletami nie do przecenienia.